Letní grilování

 

grilováníPo dlouhém zimním období jsme se konečně dočkali vytoužených teplých dnů, ve kterých nás hřejivé paprsky sluníčka přímo vybízejí k pobytu venku, ať už v přírodě nebo na zahradě. Těšíme se na víkendy, protože, bude-li hezky, můžeme sezvat přátele a známé k posezení na zahradě a za příjemného klábosení připravit něco dobrého na otevřeném ohni.

 

V zimních měsících jsme jistě nastřádali zajímavé recepty, které nyní máme příležitost nejen vyzkoušet, ale i ochutnat. Takové recepty jako jsou žebírka na mexický způsob, křidélka na medu, kuřecí stehýnka na bylinkách nebo makrela s libečkem jsou víc než lákavé a mluví samy za sebe.

 

Také můžeme prověřit nově objevená grilovací koření a směsi na rožnění, která v sobě ukrývají zajímavé chutě a vůně z různých koutů světa a s pomocí kterých se můžeme přenést s troškou fantazie do oblasti Středomoří, na řecké ostrovy nebo k mexickému zálivu a přitom nemusíme opustit příjemnou atmosféru naší zahrady.

 

Zajímavé druhy koření vhodné pro grilování:

 

Zde si můžete najít koření vhodné pro letní grilování.

 

Zajímavé recepty pro grilování:

 

Zde najdete zajímavé recepty pro letní grilování

 
 
 

Doporučené recepty

Cheesecake 

 

 

Sušenky rozdrtíme (nejlépe v mikroténovém sáčku) a ručně smícháme se změklým máslem...

Celý recept

 

Pomazánka nejen pro chlapy 

 

 

Tvarůžky nastrouháme a smícháme s drobně nakrájenou cibulí, paprikou, kmínem a pomazánkovým máslem ...

Celý  recept

 

Námořnická pochoutka 

 

 

Maso nakrájíme na kostky a smícháme je se škrobem, vejcem, solí, špetkou cukru, chilli...

Celý recept

 

Česneková polévka, jak se vaří již po generace na severní Moravě. Uvařte ji vašim známým a předvěďte tak své kulinářské umění.

Celý recept