• Sleva

Saturejka drcená 50g

49,00 Kč
29,00 Kč Sleva 20,00 Kč
S DPH

Středomořské zelené koření pro dochucení luštěnin, zejména čočky a bílých fazolí

Počet

 

Saturejka je zeleným středomořským kořením k dochucení luštěnin

 

Použití v kuchyni:

Saturejka výborně dochutí pokrmy z luštěnin, zejména z čočky a bílých fazolí, neboť působí proti nadýmání. Dále se přidává na grilované vepřové maso, drůbeží a králičí maso, do omáček, polévek, nakládané zeleniny, do nádivek a uzenin, marinád, k rybám (výborná je k pstruhu). Koření saturejka bývá součástí mnoha kořenících směsí, např. adžiky, provensálského koření.

 

Léčivé účinky:

Saturejka odstraňuje průjem a žaludeční poruchy, působí proti nadýmání.

 

 

Recept: Polévka z bílých fazolí

 

Použité suroviny:

500 g bílých fazolí, 3 lžíce hladké mouky, 1,5 dcl mléka, saturejka, sůl, polévkové koření, 1 cibule, citron (nebo ocet), olej

 

Postup:

Fazole vložíme do hrnce s vodou a necháme odležet (nejlépe přes noc).  Druhý den vodu slijeme, přidáme čerstvou vodu a saturejku a vaříme, až jsou fazole měkké. Cibuli nakrájíme na drobno, přidáme do hrnce, osolíme a ještě povaříme asi 10 minut. Zvlášť v hrnci si připravíme světlou jíšku (olej zahřejeme, přidáme 3 lžíce hladké mouky, promícháme a zalijeme trochou vody, přivedeme za stálého míchání k varu) a tou zahustíme polévku. Vlijeme mléko na zjemnění polévky, dochutíme polévkovým kořením, krátce povaříme. Úplně nakonec můžeme dochutit šťávou z citronu nebo octem. Podáváme s čerstvým pečivem.