Zázračná kurkuma

249,00 Kč
S DPH

S kurkumou za zdravím a krásou

Počet

 

Kurkuma je přezdívaná jako „kořen Slunce“, neboť dokáže rozjasnit pleť, vylepšit náladu a vyhnat z těla nejrůznější nemoci.

 

Kurkuma je zlatožluté, původem indické koření, které je poslední dobou stále více spojováno s přívlastkem „zázračné“. Používá se nejen v indické a dalších světových kuchyních, ale jeho popularita narůstá i v naší zemi, kde doposud nebylo příliš známé. Používá se nejen ke kořenění pokrmů, ale také významně napomáhá při prevenci a léčbě různých nemocí. Obsahuje totiž žluté barvivo – kurkumin, které je víc než prospěšné lidskému organismu, zejména funguje jako silný antioxidant, který ochraňuje naše tělo před škodlivými účinky volných radikálů, jež m.j. způsobují předčasné stárnutí, snižuje hladinu cholesterolu, podporuje zažívání a řádnou činnost střev, snižuje bolesti při revmatické artritidě, vyrovnává poruchy menstruačního cyklu, urychluje hojení, léčí nemoci jater, působí proti diabetu, obezitě a srdečním chorobám. Podle vědců existují důkazy o tom, že kurkuma má silné PROTIRAKOVINNÉ účinky,  velmi účinně bojuje proti rakovinným buňkám, dokonce prý i proti těm, na něž nezabírá chemoterapie. 

Navíc kurkuma má velký vliv na krásu, indické ženy ji přidávají do pleťové masky která jim rozzáří obličej a dodá jí zlatavý nádech, dále chrání pleť před akné a jinými kožními neduhy. Kurkuma pomáhá při tvorbě kolagenu a prokrvení kůže, pomáhá udržovat mladistvou a pružnou pokožku.

V neposlední řadě kurkuma působí příznivě na lidskou psychiku, její pravidelná konzumace prý pomáhá člověku stát pevně nohama na zemi.

…..................................................................

 

Dárkový balíček obsahuje:

 

koření kurkumu a kořenící směsi obsahující kurkumu, konkrétně:

 

Kurkuma 100g

 

Kurkuma je hlavní složkou směsi karí, dále se používá jako potravinářské barvivo při výrobě hořčice, sýrů a pomazánkového másla, tuků i likérů, výborně se hodí k nakládané zelenině, na drůbež, ryby, do čatní, fazolových a čočkových pokrmů, do bramborových a gulášových polévek, gulášů, rizota, ochutí různé omáčky, dále ji přidáváme do těsta na dodání krásné barvy, do domácích nudlí, do kapání do polévky, těsta na palačinky, na přípravu dresinků, do zálivky na salát.

 

 

Indické koření 30g

 

Použití v kuchyni: Indické koření je vhodné na všechny pokrmy indické kuchyně, jak již název napovídá. Používá se především pod masa, rýžové a luštěninové pokrmy, do bramborových a gulášových polévek, na ochucení guláše, rizota a různých omáček. 

 

Složení: kari mleté, kurkuma, sůl

 

Kari 50g

 

Použití v kuchyni: Kari je nepálivé koření, které má široké využití při úpravě všech druhů mas i ryb, zeleniny, brambor, mletého masa, výborně dochutí omáčky a polévky (např. květákovou a pórkovou). Předností tohoto koření je krásná žlutá barva, kterou dodává pokrmům.

 

Adamova žebra 30g

 

Použití v kuchyni: Ostře palčivá kořenící směs s medovou příchutí se hodí zejména na pečení různých druhů mas a samozřejmě na grilování. Tento přípravek je vynikající nejen na pečená žebírka, ale i na pečený bůček, kuřecí maso,využijeme ho na grilování nejen masa, ale i zeleniny. Marinádu z tohoto koření můžeme připravit jak s olejem, tak i s jogurtem, kečupem či rajským protlakem.

 

Složení: sůl 40%, paprika sladká, česnek, cukr, chilli, dextroza, maltodextrin, zázvor, cafos M, řepkový olej, medové aroma, kurkuma

 

Kuchařka kari 50g 

 

Použití v kuchyni: Polévkové koření bez obsahu glutamanu ochucené kari kořením, které se svým složením podobá klasické Vegetě, je vynikající na dochucení polévek, omáček, pod masa, do salátů...  

 

Složení: kari, sůl max. 25%, kukuřičná krupice, mrkev, pastiňák, cukr, pórek, petrželová nať, cibule, pepř černý, riboflavin