• Sleva

Výběrové koření bez glutamanu (14 druhů)

598,00 Kč
299,00 Kč Sleva 299,00 Kč

(744 Kč/kg)

S DPH

Dárkové balení 14 druhů koření bez přidaného glutamanu určených pro zdravé vaření

Počet

 

 Dárkové balení 14 druhů koření bez přidaného glutamanu určených pro zdravé vaření

 

 Dárkový balíček obsahuje:

 

1) Paprika sladká 30g (země původu: Španělsko)

 

Mletá paprika dodává jídlu nejen typickou lahodnou chuť, ale i výraznou červenou barvu. Bez tohoto koření si nedovedeme představit guláš, zejména maďarský, gulášovou, zelnou nebo dršťkovou polévku, dunajské klobásy. Má však mnoho dalších způsobů použití, zejména se přidává do omáček, do zeleninových, masových pokrmů, je součástí grilovacího koření...

 

Léčivé účinky: Toto koření dále obsahuje hodně vitaminu C a karoten a také zahřívá, čímž prospívá proti nachlazení.

2) Kurkuma 30g (země původu: Indie)

 

Toto zářivě žluté indické koření je hlavní složkou směsi karí, dále se používá jako potravinářské barvivo při výrobě hořčice, sýrů a pomazánkového másla, tuků i likérů, výborně se hodí k nakládané zelenině, na drůbež, ryby, do čatní, fazolových a čočkových pokrmů, do bramborových a gulášových polévek, gulášů, rizota, ochutí různé omáčky, přidává se do worchestrové omáčky.

 

Léčivé účinky: Kurkuma má silné PROTIRAKOVINNÉ účinky, obsahuje látku kurkumin, která velmi účinně bojuje proti rakovinným buňkám, dokonce i proti těm, na něž nezabírá chemoterapie.  Při pravidelném požívání je prevencí nejen proti rakovině, ale dále podporuje trávení, léčí nemoci jater, působí proti diabetu, obezitě a srdečním nemocem.  

3) Kmín drcený 30g (země původu: ČR)

 

Koření Kmín se používá na pečivo, koláče, chleba, zeleninu, zvláště pak brambory, zelí, mrkev, houby, přidává se do klobás a na pečení všech druhů mas. Výborně ochutí omáčky a polévky, pomazánky z tvarohu, dušená masa. Používá se ke konzervaci, při výrobě likérů.

 

Léčivé účinky: Toto koření podporuje trávení a chuť k jídlu.

4) Česnek plátky 30g (země původu: Čína)

 

Česnek patří mezi nejrozšířenější koření světa. Sušený česnek si zachovává svou původní chuť a je stále při ruce. Toto koření se přidává do pokrmů z masa a zeleniny, luštěnin, obilovin i hub, do polévek, gulášů či špenátu...

 

Léčivé účinky: Česnek má též významné léčivé účinky, je přírodním antibiotikem, snižuje krevní tlak, pomáhá k regulaci hladiny cholesterolu a k podpoře trávení.

5) Skořice mletá 25g (země původu: Indonésie)

 

Toto koření je součástí mnoha kořenících směsí, např. garam masaly, koření pěti vůní. Mletou skořicí se koření zejména různá sladká jídla, rýžové nákypy, nádivky, moučníky. Vynikající je jablečný štrůdl z listového těsta sypaný mletou skořicí, rozinkami a ořechy.

 

6) Cibule sušená plátková 20g (země původu: Indie)

 

Cibule patří mezi nejpoužívanější kuchyňské koření, sušená cibule je stále po ruce, zachovává si svou původní chuť. Je vynikající do guláše, pod masa, do polévek, salátů, omáček, nakládaných a dušených zelenin, pomazánek a prostě všude tam, kam bychom nakrájeli cibuli čerstvou.

 

Léčivé účinky: Cibule je známá též svými antibiotickými účinky, užívá se k léčbě kašle, rýmy a nachlazení, dále podporuje chuť k jídlu a odstraňuje zažívací problémy.

 

7) Provensálské koření 15g (země původu: ČR)

 

Bylinková směs složená z jihofrancouzských bylinek výtečně dochutí nejrůznějsí saláty, paštiky, dresinky, majonézy, luštěniny, dušenou zeleninu, jehněčí a skopové maso, králíka i kuře, také vynikající je pro dochucení pizzy.

 

Složení: oregáno, bazalka, majoránka, sůl

 

8) Kuchařka (polévkové koření) 40g (země původu: ČR)

 

Jedná se o polévkové koření, které se svým složením podobá klasické Vegetě. Směs obsahuje převážně sušenou kořenovou zeleninu. Tato kořenící směs je vynikající na dochucení polévek, omáček, pod masa, do salátů.

 

Složení: sušená zelenina (mrkev, pastiňák, petržel, pórek, cibule, celer), kukuřičná krupice, sůl, cukr

 

9) Bylinkové máslo 15g (země původu: ČR)

 

Tato bylinková směs je vhodná nejen pro teplou, ale i pro studenou kuchyni, výborně dochutí různé pomazánky, zeleninové saláty, omáčky, polévky, mletá masa, nádivky, majonézy. Bylinkové máslo je vynikající také pro dochucení vařených brambor, rýže nebo polévek.

 

Složení: petrželová nať, celerová nať, saturejka, bazalka, oregáno, majoránka, paprikové floky červené, česnek, sůl, cukr

 

10) Krakonošova zahrádka 25g (země původu: ČR)

 

Kořenící směs je vhodná na dochucení různých polévek, pomazánek, zeleninových salátů, luštěninových jídel, omáček, mletých mas a podobně.

 

Složení: cibule, paprikové plátky červené a zelené, petrželová nať, kopr

 

11) Grilovací koření 40g (země původu: ČR)

 

Směs na běžné grilování, pečení a smažení všech druhů mas, ryb i zeleniny. Výborně dochutí masové rolády, sekanou, zapékaná jídla z masa a zeleniny, je vynikající při pečení kuřat, neměla by chybět v žádné kuchyni...

 

Složení: paprika sladká, paprika visual, kukuřičná krupice, koriandr mletý, česnek granulovaný, kmín mletý, cukr krupice, saturejka mletá, cibule mletá, chilli mleté, petrželová nať, sůl max. 30%

 

12) Na pizzu 30g (země původu: ČR)

 

Tato směs koření je vynikající při přípravě italské pizzy v naší kuchyni, avšak používá se i do těstovinových jídel, zeleninových salátů, pod masa i do omáček a polévek, sekaného, do špagetové směsi... 

 

Složení: cibule, česnek, rajčatové floky, paprikové floky zelené i červené

 

13) Směs vepřové pečeně 30g (země původu: ČR)

 

Směs pečené vepřové výborně dochutí nejen pečené vepřové maso, ale i ostatní druhy mas, hodí se i ke grilování, rožnění a dušení a to nejen masitých pokrmů, ale i pro úpravu zeleniny.

 

Složení: česnek granulovaný, pepř černý mletý, kmín drcený, koriandr mletý, sůl

 

14) Medvědí grill 30g (země původu: ČR)

 

Kořenící přípravek ke grilování s vůní planého medvědího česneku se výborně hodí ke grilování, rožnění i pečení všech druhů mas i zeleniny.

Složení: česnek planý, cibule, kmín, paprika sladká, pepř černý, pepř bílý, rozmarýn, bazalka, šalvěj, sůl (max. 40%)

Celková hmotnost: 390g