• Sleva

Koření indické kuchyně (8 druhů)

398,00 Kč
199,00 Kč Sleva 199,00 Kč
S DPH

Dárkové balení 8 druhů vybraných koření indické kuchyně

Počet

Dárkové balení 8 druhů vybraných koření indické kuchyně bez přidaného glutamanu.

Dárkový balíček obsahuje:

1) Kurkuma 25g (země původu: Indie)

Toto zářivě žluté indické koření je hlavní složkou směsi karí, dále se používá jako potravinářské barvivo při výrobě hořčice, sýrů a pomazánkového másla, tuků i likérů, výborně se hodí k nakládané zelenině, na drůbež, ryby, do čatní, fazolových a čočkových pokrmů, do bramborových a gulášových polévek, gulášů, rizota, ochutí různé omáčky, přidává se do worchestrové omáčky.

2) Pepř kayenský mletý 25g (země původu: Čína)

Pepř kayenský mletý se zpracovává pomletím malých pálivých chilli papriček, bývá považován za jedno z nejostřejších koření.

Pepř kayenský se v kuchyni používá k dochucování různých masitých pokrmů, rýže, fazolí, ostrých omáček, rybích a drůbežích jídel, v pikantních úpravách zeleniny, muži toto koření rádi používají k dochucování gulášů. S přidáváním tohoto koření do jídla postupujte opatrně, zde platí, že méně může znamenat více.

3) Garam masala 25g (země původu: ČR)

Tento kořenící přípravek je vynikající při grilování a rožnění všech druhů mas, kuřat i ryb, taktéž při přípravě minutek. Výborně dochutí luštěninová a rýžová jídla, jogurtové pokrmy. Garam masalu doporučujeme použít až těsně před dokončením.

Složení: koriandr mletý, skořice mletá, kmín mletý, pepř černý mletý, hřebíček mletý, kardamoM mletý, bobkový list mletý, muškátový květ mletý

4) Indické koření 25g (země původu: ČR)

Indické koření je vhodné na všechny pokrmy indické kuchyně, jak již název napovídá. Používá se především pod masa, rýžové a luštěninové pokrmy, do bramborových a gulášových polévek, na ochucení guláše, rizota a různých omáček.

Složení: kari mleté, kurkuma, sůl

5) Achari masala 25g (země původu: ČR)

Ostrá kořenící směs indické kuchyně bez přidaného glutamanu, kterou využijeme k dochucení různých druhů mas a zeleniny.

Složení: sůl max. 30%, fenykl, koriandr, chilli, kurkuma, HOŘČICE, pískavice, pepř černý mletý, anýz, mango prášek

6) Tandori masala 25g (země původu: ČR)

Směs koření bez přidaného glutamanu na dochucení nejen masitých pokrmů, kterou využijeme k okořenění různých druhů mas, na marinování, do zeleninových pokrmů, výborná je na marinádu s bílým jogurtem.

Složení: sůl 39%, paprika sladká, koriandr, chilli, česnek, cukr, cibule, fenykl, skořice, kmín, bobkový list, pepř černý

7) Kari 25g (země původu: Indie)

Kari má široké využití při úpravě všech druhů mas i ryb, zeleniny, brambor, mletého masa, výborně dochutí omáčky a polévky (např. květákovou a pórkovou). Předností tohoto koření je krásná žlutá barva, kterou dodává pokrmům.

Složení: HOŘČICE mletá, pískavice, sůl, kurkuma, skořice, koriandr, kmín, chilli, paprika, pepř černý, zázvor

8) Bombaj 25g (země původu: ČR)

Kořenící směs indické kuchyně, kterou využijeme k dochucení různých druhů mas a zeleniny.

Složení: sůl max. 36%, paprika sladká, cibule, česnek, zázvor, koriandr, kardamom, muškátový ořech mletý, pískavice, chilli, nové koření, mletá skořice, hřebíček mletý

Celková hmotnost koření: 200g

Alergeny: Produkt může obsahovat stopy alergenu lepku, sóji, hořčice, celeru  a sezamu.