• Sleva

Cibule sušená plátková 50g

34,99 Kč
29,00 Kč Sleva 6,00 Kč
S DPH

Nepostradatelné koření každé kuchyně, které by mělo být vždy po ruce

Počet

 

Nepostradatelné koření každé kuchyně, které by mělo být vždy po ruce

 

Použití v kuchyni:

Cibule patří mezi nejpoužívanější kuchyňské koření, jež vždy dodá pokrmům požadovanou chuť. Sušená cibule je stále po ruce, zachovává si svou původní chuť. Je vynikající do guláše, pod masa, do polévek, salátů, omáček, nakládaných a dušených zelenin, pomazánek a prostě všude tam, kam bychom nakrájeli cibuli čerstvou.

 

Léčivé účinky:

Cibule je známá též svými antibiotickými účinky, užívá se k léčbě kašle, rýmy a nachlazení, dále podporuje chuť k jídlu a odstraňuje zažívací problémy.

 

Náš tip:

Vyzkoušejte čerstvý chléb namazaný máslem a posypaný sušenými plátky cibule. 

 

 ---------------------------------------------------------

 

Recept: Moskevský guláš

 

Použité suroviny:

50 dkg hovězího masa (nejlépe kližky), 2 cibule, 2 lžíce kečupu, 2 lžíce hladké mouky, masox, 2 lžičky papriky sladké, 1 lžička gulášového koření, pepř černý mletý, sůl, olej

 

Postup:

Na oleji (nejlépe v tlakovém hrnci) zpěníme drobně nakrájenou cibuli, zaprášíme sladkou mletou paprikou a přidáme na kostky nakrájené hovězí maso, za stálého míchání opékáme, až vypustí šťávu. Podlijeme přiměřeným množstvím vody, přidáme gulášové koření, kečup, masox a dusíme, až je maso měkké. Zahustíme moukou rozkvedlanou v trošce vody. Dochutíme pepřem a solí. Podáváme s houskovým knedlíkem nebo čerstvým pečivem.