Extra panenský olivový olej z Kréty 500 ml

199,00 Kč

(298 Kč/l)

S DPH

Extra panenský olivový olej PDO z oblasti Sitia na Krétě. Lisovaný za studena, z prvního lisu. Acidita max. 0,29%. Výborně se hodí do salátů, těstovin, na nakládání masa a do marinád, na ryby.

Počet

Charakteristika: Kvalitní prémiový extra panenský olivový olej PDO z oblasti Sitia na Krétě, v plechu. Olej z oblasti Sitia je velice ceněný díky vynikajícím vlastnostem půdy a klimatickým podmínkám v této oblasti. 

Olej je získáván pouze z prvního lisu a za studena. Je lisován ihned po sběru oliv ještě tentýž den, čímž si olej zachová své vynikající vlastnosti. Celý proces začínající pěstováním oliv a pokračující jejich ruční sklizní a lisováním je pečlivě kontrolován. Výběrová jakost oleje získaného přímo z oliv pouze mechanickými postupy. 

Acidita max. 0,29% (v době stáčení). 

Odrůda oliv: 100% olivy Koroneiki 

Použití: Tento olivový olej má bohaté využití, můžete ho použít jak ve studené, tak v teplé kuchyni. Ve studené kuchyni se používá do salátů a zeleninových pokrmů. Můžete s ním lehce zakápnout kozí či ovčí sýr nebo bruschettu. V teplé kuchyni je výborný k nakládání masa a do marinád, kde díky svým vlastnostem maso krásně zkřehčí. Dále se hodí na zapékaný sýr nebo zeleninu, na ratatouille, na zakápnutí těstovin. Spolu s citrónem je skvělý na ryby. 

Obsah: 500 ml

Výrobce: Critida, Řecko, Kréta 

Critida