Zlaté mléko z kurkumy

79,00 Kč
S DPH

Zlaté mléko z kurkumy pro zdraví a krásu. Kurkuma je v Indii přezdívaná jako „kořen Slunce“, neboť dokáže podle zdejších obyvatel rozjasnit pleť, vylepšit náladu a vyhnat z těla nejrůznější nemoci. Indové ji též nazývají kořením života.

Vyberte hmotnost
Počet

Charakteristika: Zlaté mléko je už od nepaměti součástí indické kuchyně, kde je využíváno nejen pro zdraví, ale i pro krásu. Jeho hlavní složkou je indické koření kurkuma, která obsahuje látku zvanou kurkumin, jehož účinky jsou pro náš  organismus víc než blahodárné.

Nařízením EU je zakázáno uvádět jakékoliv zdravotní účinky. Více informací o zdravotních účincích produktu najdete zde.

Složení: kurkuma, zázvor mletý, skořice cejlonská mletá, pepř černý mletý

Návod k přípravě: 1 lžička směsi na 250 ml mléka (může být živočišné nebo rostlinné - kokosové, mandlové a pod.). Mléko v hrnci zahříváme, až je mléko teplé, přidáme do něj lžičku žluté směsi a za stálého míchání přivedeme téměř k varu, aby se všechny ingredience v mléce spojily. Poté necháme nápoj ještě cca 3 - 5 minut nad plamenem prohřívat, ale přímo nevaříme (jen mírně necháme probublat), neboť tepelnou úpravou se vytrácí kurkumin až o 50%.

Zářivě žluté mléko můžeme dochutit medem, čekankovým nebo agávovým sirupem. Pokud nápoj připravujeme z rostlinného mléka, můžeme do něj přidat 1/2 lžičky kokosového, mandlového, sezamového nebo olivového oleje nebo ghí, neboť léčivé složky kurkumy se nejlépe rozpouští v tucích.

Kdy zlaté mléko účinkuje nejlépe: Dopřejme si tento nápoj na dobrou noc. Jeho pravidelným večerním požíváním si nejen přivodíme klidný spánek, ale zatímco budeme spát, naše tělo bude nejen procházet očistou, ale bude též nabírat síly do dalšího dne.

Upozornění: Přípravou tohoto nápoje můžete zabarvit kuchyňské náčiní, proto si na něj vyčleňte speciální hrnek a vařečku (avšak nemusíte se bát, že byste se žlutého zabarvení nezbavili, stačí místo pokapat nebo potřít mycím prostředkem, nechat pár minut působit a poté setřít vodou).

Alergeny: Produkt může obsahovat stopy alergenu lepku, sóji, hořčice, celeru, sezamu.